Monavie        Zarabianie        Zamówienia  Załącznik do zegara biologicznego a funkcjonowanie organizmu i różne zdarzenia
czyli zegar dla seniorów i nie tylko godzina po godzinie.

1.00
Poziom witamin we krwi jest najwyższy.

2.00  Ruchy jelit i burczenie w żołądku są minimalne. Produkcja sebum przez gruczoły skóry od 2 do 4 jest o połowę niższa niż w południe.

3.00  Najbardziej senny czas. Szczególnie muszą uważać ci, którzy wykonują odpowiedzialną pracę w późnych godzinach nocnych, ich czujność bowiem jest znacznie osłabiona.

4.00  Ciśnienie krwi jest najniższe, komórki systemu odpornościowego funkcjonują najintensywniej

5.00  Temperatura ciała jest najniższa. Wczesnym rankiem zaczyna się też zwiększać męskie libido.

6.00  Ból spowodowany zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa jest trzy razy większy, a uczucie sztywności nawet ośmiokrotnie intensywniejsze w godzinach 6.00-9.00 niż po południu, gdy natężenie objawów choroby jest najniższe.

7.00  Poziom „złego cholesterolu" jest najwyższy.

8.00  Dolegliwości związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów są około trzech razy intensywniejsze w godzinach 8.00 - 11.00 niż w porze wieczornej. O tej godzinie także najczęściej występuje krwawienie z nosa.

9.00  Najgorszy czas dla ludzi cierpiących na depresję.

10.00  Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Bostońskim pokazały, że na problemy z sercem podatni jesteśmy najbardziej o 10, najmniej zaś o 2 w nocy. Ponadto, testy z udziałem francuskich kobiet wykazały, że o tej porze stan ich skóry był najlepszy.

11.00  Najlepiej wówczas funkcjonuje pamięć krótkoterminowa; pamięć długoterminowa zaś - w godzinach popołudniowych.

12.00  W południe ludzie najchętniej... śpiewają. To także dobry czas na dyskusję - najlepsza jest wówczas umiejętność analizy informacji słownych.

13.00  Ataki migreny często pojawiają się w środku dnia. To także czas największego prawdopodobieństwa spowodowania wypadków samochodowych.

14.00  Notuje się najwięcej zgłoszeń do szpitali spowodowanych nowotworem.

15.00  Między 14.00 a 16.00 temperatura ciała jest najwyższa, to odpowiedni czas na ćwiczenia.

16.00  O tej porze tętno jest najwyższe.

17.00  O tej godzinie ludzie są najszczęśliwsi i najchętniej pogwizdują. Wówczas także notuje się najwyższą tolerancję na alkohol -godzina dobra na drinka.

18.00  Pęknięte wrzody najbardziej bolesne są wieczorem.

19.00  Wzrasta ból spowodowany osteoartretyzmem, utrzymuje się na wysokim poziomie do północy.

20.00  Najbardziej odczuwane są wówczas dolegliwości spowodowane półpaścem.

21.00  Jesteśmy najbardziej podatni na zgagę. Badania wykazały, że o tej porze, a także o 2 w nocy wydzielanie kwasu żołądkowego jest dwu- lub trzykrotnie intensywniejsze niż w innej porze dnia.

22.00  Najbardziej dokuczliwe są objawy egzemy.

23.00  Wzrasta poziom histaminy czyniąc kłopoty z astmą intensywniejszymi w nocy.

24.00  Notuje się znacznie niższe ryzyko wystąpienia zawału po północny i we wczesnych godzinach porannych w porównaniu do pory przedpołudniowej.