Monavie        Zarabianie       Zamówienia  

                 

                    AKUPRESURA

     REFLEKSOLOGIA

Około 2300 lat p.n.e. malowidło ścienne w grobowcu Ankhmahora – najwyższego dostojnika królewskiego na Saharze znanego jako grobowiec lekarski. Tłumaczenie hieroglifu głosi „Nie skrzywdź mnie”, na co prowadzący zabieg odpowiada „Ja muszę postępować tak abyś mnie wynagrodził.” Nowożytna refleksologia sięga lat 1934 , jej matką jest pani Eunica Ingham – fizjoterapeutka pracująca w gabinecie dr Rilley w USA. W 1917 roku austryjacki dr. Fitzgerald – laryngolog, zamieszkały na stale w USA nakreślił mapę zonow – 10 równoległych linii pionowych biegnących wzdłuż całego ciała. W głowie jest ich 10, a w stopach i dłoniach jest ich po 5. Ten podział pozwolił Eunice Ingham dać początek nakreślania mapy stop, później mapy rąk. Ta żmudna praca trwała ok. 3-ch lat. Wydała pierwszą swoją książkę „Co mówią stopy i co powiedziały stopy”. Opracowała swoją unikalną metodę pracy i całość nauki nazwała REFLEKSOLOGIĄ.


Refleksologia jest to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach, i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To unikalna metoda chodzenia kciukiem i palcami po tych refleksach.


Refleksologia:
• usprawnia pracę krwioobiegu,
• likwiduje stresy i napięcia,
• likwiduje bóle
• odblokowuje zastoje – zatory krwi w organizmie
• doprowadza całe ciało do balansu biologicznego


Refleksologia
N I E diagnozuje, N I E weryfikuje lekarstw, N I E leczy tylko w specyficznych przypadkach – schorzeniach. Wspiera pracę lekarza poprzez dokładne chodzenie kciukiem i palcami ruchem gąsienicy po całych stopach, palcach spodzie stopy, jej bokach i wierzchu aż do kostek.
• Refleksologia nie jest masażem,
• Nie jest akupresurą
• Nie jest refleksoterapią

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                      Zobacz też :

Daj się głaskać, ugniatać i rozciagać czyli techniki masażu
Kręgosłup i 4 najczęściej popełniane grzechy

Hydromasaż i aromoterapia

Akupresura i masaż twarzy i kilka zastosowań

Masaż klasyczny kręgosłupa

-----------------------------------------------------------------------------------


To bez inwazyjna metoda pracy kciuka i palców po refleksach całych stóp bez wydzielania indywidualnych rejonów.
Mówiąc poniżej o gruczołach, organach lub częściach ciała mam na myśli zawsze tylko ich refleksy. Refleksy nie są i nigdy nie będą nerwami. Wiadome jest, ze stopa ludzka ma przeszło 7200 zakończeń nerwowych, mają one zdolności regenerowania się 1,5 mm na dobę, o ile będą miały wsparcie rąk ludzkich. Poprzez drobniutkie chodzenie kciuka i palców po tych refleksach ciało ludzkie nabiera nieprawdopodobnych zdolności regenerowania się i we własnym zakresie leczy swoje schorowane członki. Ten TWÓR BOSKIEJ NATURY ma w sobie siły uzdrawiające, o ile pomożemy mu pracą naszych rąk i umysłów.

Stopa dla refleksologa jest miniaturą ciała człowieka. Lekarz leczy – refleksolog wykonuje zabieg fizyczny na całych stopach. Swoją pracą ma on zharmonizować rozstrojone lub schorowane członki ciała ludzkiego. Refleksolog musi posiadać znajomość anatomii i fizjologii człowieka, w jej podstawowych zarysach co, z czym współpracuje co, za co odpowiada jak nawzajem uzupełnia się. Każdy ból w naszym ciele jest wołaniem o pomoc, jest dla nas błogosławieństwo Boskiej Siły, to wołanie o pomoc naszych komórek, tkanek, gruczołów, organów lub części ciała .


MIEJMY SZACUNEK DLA BÓLU
Zanim ból odezwie się w ciele człowieka – organizm ludzki przesyła go do najdalej oddalonych miejsc – refleksów naszych stóp i rąk. Czasami informacje te są zauważalne na 2-3 lata wcześniej, a nawet dłużej. Mowa ludzkich stóp to ich pieczenie, swędzenie, narosty, zgrubienia, zmiana koloru naskórka na wyblakły lub ciemnoróżowy, czasami purpurowy, opuchlizna w kostkach, miedzy palcami lub całych stopach, haluksy, ostrogi, czasami stopa jest jak rozlazłe ciasto drożdżowe i wiele innych objawów widocznych dla oka doświadczonego refleksologa. Nikt nas nie nauczył mowy stóp. Zrozumienie ich mowy to dwuletni program nauki zawodu refleksologii.

 
Terapia polega na chodzeniu kciukiem i palcami ruchem gąsienicy po stopach – do ich kostek, dostępna dla każdego z nas bez względu na wykształcenie czy zawód, malarza i stolarza, nauczyciela i adwokata, lekarza i pielęgniarki, ekspedientki czy mechanika. Znając podstawowe zasady refleksologii możemy zlikwidować natychmiast zmęczenie, przepracowanie fizyczne ciała, stres i napijcie po dniu pracy, chwilowe bóle w ciele . A wiec refleksologia jest balansowaniem pracy całego ciała – dla zdrowych w krótkim czasie i natychmiastowo. Dla schorowanego ciała wymaga ona czasami wielu zabiegów bardzo systematycznie wykonywanej pracy nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Chore ciało wymaga również czasu do zarejestrowania i przyjęcia utraconego programu zdrowia w czasie swej choroby i oczyszczenia samego siebie.


Nie ma bólu w ciele człowieka, które nie ma informacji w refleksach stop. I odwrotnie – nie ma bólu w stopach, który informuje o czasami jeszcze minimalnych zaburzeniach w pracy organizmu. Wykwalifikowany refleksolog nigdy nie powie, że chore są te lub inne członki ciała – opinia ta należy do naszego lekarza – praca refleksologa polega do doprowadzenia całego naszego systemu do równowagi zdrowotnej. Bardzo wrażliwe i bolące miejsca na stopach podczas starannego chodzenia ruchem gąsienicy ukierunkuje osobę, gdzie powinna szukać problemu ze zdrowiem..

Schorowane ciało potrzebuje poświęcenia dużej ilości czasu-zabieg na stopach to średnio 45-60 minut pracy.Obowiązkiem refleksologa jest w umiejętny sposób sprowadzić ból z ciała człowieka do stóp lub rąk. Stopy chronimy, więc praca na nich jest bardziej efektywna, na dłoniach potrzeba więcej praktyki, chociaż problemy głowy, gardła, oczy, uszu, klatki piersiowej, płuc są łatwe dla uzyskania dobrych efektów w poprawie naszego zdrowia przez nas samych pracując na dłoniach w drodze do domu, autobusie, na przystanku, w kolejce, w sklepie itd… Prawidłowa praca refleksologa na stopach pozwoli rozejść się bólowi „po kościach” szybko. Refleksolog nigdy w swojej pracy nie dotyka chorego miejsca. Ciało ludzkie posiada miejsca odpowiadające, równolegle i bezpośrednie, do których każdorazowa praca refleksologa sprowadza ból.

Zdrowe ciało nie ma bolących miejsc w stopach. Sam zabieg jest olbrzymią przyjemnością. Prawidłowo wykonany zabieg dla schorowanego ciała daje ulgę natychmiast, jakby jego ciężar zmniejszył się o co najmniej 5 kg . Nogi staja się lekkie i ta ich lekkość z zabiegu na zabieg dodaje człowiekowi energii do życia a zarazem wraca utracone zdrowie.

 Ręce są przedłużeniem pracy umysłu – korzystajmy wiec z madrości i nauki innych ludzi
Pracując kciukiem i palcami po refleksach na swoich lub innych stopach pobudzamy również do pracy refleksy naszego mózgu oraz refleksy najważniejszego gruczołu wewnętrznego wydzielania – przysadki mózgowej. Stad też nauka refleksologii, jej wieloletnie doświadczenia potwierdzają, że ma ona korzystny wpływ również na samego refleksologa.


W nauce refleksologii zabieg rozpoczynamy od technik relaksu, a za chwile prace na palcach. Duży paluch to refleksy głowy – dotyczą one także - pracy całego ciała. Stąd też musi to być bardzo drobniutkie chodzenie kciuka po całym paluchu i na okrągło. Potem w kolejności wszystkie palce.


Ból głowy refleksolog likwiduje na poczekaniu na wewnętrznej stronie palucha, ale jego obowiązkiem jest wykonać zabieg na całych stopach szukając miejsc bolących lub mocno wrażliwych, co może odpowiadać, lub być przyczyna tego bólu głowy.

 
Po przebytym ataku astmy lub innym ataku choroby ból w stopach po zabiegu istnieje jeszcze, co najmniej kilka dni. Przed atakiem choroby już w momencie złego samopoczucie daje się odczuć w refleksach stóp. W momencie zwichnięcia stawu skokowego należy natychmiast podejmować prace na refleksach nadgarstka tej samej ręki, aby nie doprowadzić do problemów w stawie skokowym nogi. Pracuje to doskonale – sprawdzone setki razy w doświadczonej pracy refleksologów.

Kochać siebie to znaczy żyć bez bólu, stresu i napięcia. Choroba w oczach refleksologa jest niedomaganiem już kilku ze sobą współpracujących organów, gruczołów lub części ciała. Za każdą chorobę, coś odpowiada w naszym organizmie. Szukajmy tego w stopach – pracą kciuka , ruchem gąsienicy. Kolejny przykład – nadciśnienie. Niezmiernie wrażliwe są refleksy przysadki mózgowej, tarczycy, przepony, splotu słonecznego, nerek. Opuszki wszystkich palców w stopach są często opuchnięte i bolące w ich wnętrzu. Pytanie – czy w tym przypadku jest to tylko ten jeden problem? czy niedomaganie? Odpowie nam na to doskonale i precyzyjnie wykonany zabieg wykwalifikowanego refleksologa.

Uczmy się refleksologii. Jest ona dla wszystkich.

Podręcznik „Lepsze zdrowie z refleksologia stop” autora D.C.Byers jest elementarzem dla zawodu refleksologa. Każda mapa stóp i rąk jest dobrą podporą poznania odpowiednich rejonów występowania refleksów.

 
Choroby to tylko nazwy. Ciało człowieka i mądrości każdej dziedziny medycyny usprawniają pracę naszych umysłów – umysł pracę naszych rąk. Zdrowia musimy szukać sami w sobie, w swoim ciele i swoim duchu. Jeżeli „wypielęgnowaliśmy” dotychczas chorobę – zmieńmy nasze życie jak kartę kalendarza i szukajmy zdrowia dla nas samych. Nasze oddychanie, jedzenie, proces wydalania, ruch fizyczny i cały proces chemii organizmu doprowadzi do regeneracji.


Ciało ludzkie dopóki żyje - ma siłę do walki z chorobą. Wspaniałą sprawą jest uniknijcie operacji kolana, które od trzech lat nie pozwalało swobodnie chodzić, albo 12-letnia astma u 18-to letniej dziewczyny. Potrzeba nam czasu, pracy i cierpliwości do uzyskania tych efektów po których uzyskaniu radość przepełnia duszę refleksologów każdego dnia.


Refleksologia w Europie i na Świecie cieszy się dobrą reputacją, szacunkiem i respektem wśród świata medycznego jako terapia wspomagająca pracę lekarza. Dobrze wykwalifikowany refleksolog jest uzupełnieniem jego pracy o ile ten zna zagadnienia refleksologii – chociażby tylko poprzez poddanie się serii 12-14 systematycznych zabiegów. Refleksologię trzeba czuć w swoich paluszkach i stopach. Między innymi Dania, Anglia, Niemcy, Izrael i inne kraje uznały tę terapię jako wspierającą pracę lekarza. W świecie refleksologia kwitnie . W Danii od 7 lat uczy się refleksologii twarzy i głowy. Ja wykonuję zabiegi na stopach, mąż mój wykonuje zabiegi twarzy i głowy. Uzupełniamy się tą pracą. O ile ciało ludzkie ma 10 zonów – stref biegnących pionowo, to nasuwa się pytanie – gdzie jest początek, a gdzie koniec? – w głowie czy w stopach?
Efekty łączenia zabiegów refleksologii na stopach, głowie i twarzy są tak wspaniałe dla ciała człowieka, że trudno w to jest uwierzyć .

-----------------------------------------------------------------------------------------------
            Zobacz również :

Kręgosłup - oś zdrowia
Jaki masaż dobrać do dolegliwośc
Kiedy kręgosłup wymaga leczenia
Ulga dla pleców czyli jak je wspomagać
Naturalne metody usuwania bólu głowy
Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom
Bardzo ważne - kolejność masowania receptorów
Wykaz chorób i receptorów, czyli co masuje się przy ….?
Leczenie dotykiem

----------------------------------------------------------------------------